ستاد خیرین حامی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

افزایش دو برابری ظرفیت خوابگاهی دانشگاه

1396/03/21


رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برنامه داریم طی 5 سال آینده و تا پایان برنامه ششم ظرفیت خوابگاه های این دانشگاه را به 2 برابر افزایش دهیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکترسید احمد معتمدی در مراسم کلنگ زنی خوابگاه جدید دخترانه این دانشگاه گفت: امسال دو ساختمان خوابگاهی جدید خریداری کردیم و درحال خرید ساختمان خوابگاهی دیگری نیز هستیم.
وی افزود: در سال جاری ظرفیت خوابگاهی این دانشگاه حدود 13 درصد رشد داشته است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: این دانشگاه در موقعیتی قرار گرفته که زمین بسیار کم و گران است بنابراین این موضوع موجب شده تا خوابگاه های دانشگاه از شرایط مطلوبی برخوردار نباشند.
وی با اشاره به برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در این راستا برنامه داریم از ظرفیت و توان فارغ التحصیلان این دانشگاه در زمینه توسعه فضای خوابگاهی استفاده کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: این دانشگاه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دارای هزار و 200 دانشجو بود که درحال حاضر تعداد دانشجویان این دانشگاه به 14 هزار نفر افزایش یافته است.
معتمدی خاطرنشان کرد: تعداد دانشجویان این دانشگاه طی 30 سال گذشته حدود 10برابر شده اما فضای فیزیکی دانشگاه تنها 2 برابر شده است.
وی تاکید کرد: این دانشگاه براساس آمارهای جهانی جزء سه دانشگاه برتر کشور است و ما برنامه داریم در افق 1404 در رتبه 100 دانشگاه برتر جهان قرار گیریم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: همچنین طبق برنامه راهبردی قرار است این دانشگاه تبدیل به دانشگاه نسل سوم شود.
معتمدی خاطرنشان کرد: تعداد 10 نفر از اساتید این دانشگاه جزء وزرای بعد از انقلاب بودند و این امر نشان می دهد که دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای نگاه علمی، خدماتی و توسعه ای است.
مهندس حسن رفتاری، فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر کهتمام هزینه های ساخت خوابگاه جدید دخترانه به عهده گرفته است نیز گفت: من در این دانشگاه علم زیادی یاد گرفته ام بنابراین باید از اساتید و دانشجویان این دانشگاه قدردانی کنم.
وی افزود: من بخشی از موفقیت خود را مدیون دانشگاه صنعتی امیرکبیر می دانم.
این فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: به تمامی فارغ التحصیلان دانشگاهی پیشنهاد می کنم که قدردان اساتید خود و دانشگاه محل تحصیل خود باشند.
رفتاری خاطرنشان کرد: هر فردی که از دانشگاه فارغ التحصیل می شود باید موفقیت خود را مدیون آن دانشگاه بداند بنابراین باید روزی به دانشگاه محل تحصیل خود ادای دین کند.
وی تاکید کرد: فارغ التحصیلان دانشگاهی باید قدردان و حق شناس باشند.
این فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: باتوجه به اینکه وضعیت خوابگاه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در شرایط مطلوبی قرار ندارد تصمیم به ساخت خوابگاه دخترانه در این دانشگاه کرده ام که امیداورم این ساختمان خوابگاهی برای سال تحصیلی آینده به طور کامل آماده شود.

شماره تماس دفتر ستاد خیرین:
تلفن: 64545830-021 فکس: 66495830-021
آدرس پست الکترونیکی: nikookaran@aut.ac.ir

نشانی دفتر ستاد خیرین:
تهران، خیابان حافظ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر،
ساختمان فارابی، طبقه هفتم